Bank Szektor

Middleware szakértő

Budapest   |   Full Time

Middleware rendszergazda (mq,messagebroker)

Főbb feladatok

Middleware rendszereinek karbantartása, fellépő rendszerhibák elhárítása, megelőzése

Az middleware rendszerek magas szintű rendelkezésre állásának biztosítása

Technikai támogatás ezen rendszerekkel kapcsolatban a bejelentett hibák javítására.

A rendszerrel kapcsolatos, piacon elérhető informatikai megoldások és változások folyamatos nyomon követése és elemzése

Szakértői részvétel az middleware (message queueing) rendszerekkel kapcsolatos fejlesztési projektek végrehajtásában

Adatszolgáltatási kötelezettség támogatása

Munkakör betöltésének feltételei

felsőfokú informatikai végzettség
2­-4 év közötti szakmai tapasztalat hasonló területen, vagy szakmai gyakorlaton.

angol nyelv társalgási szintű ismerete

IBM WebSphere MQ termék ismerete (8­as és 9es főverzió alatt)

MQSC, MQExplorer, support pack­ek használatában jártasság

MQ HA és failover cluster ismeret

MQ jogosultsági rendszerének ismerete, konfigurálása, kialakítása (akár parancssorból, akár felületről)

MQ SSL konfiguráció ismerete, kialakítása, kezelése

MQ­val kapcsolatos architektúra tervezésében, kialakításában jártasság (qm, csatorna, q, listener létrehozása, konfigurálása, mq cluster konfigurálás)

CHLAUT szabályok használatának ismerete

MQ­val kapcsolatos hibák feltárásában jártasság (log­ok elemzése, trace­elés, FDC­k vizsgálata)

MQ installálásban, fix pack telepítésben jártasság

mqclient.ini, mqs.ini és a qm.ini beállításainak, sajátosságainak ismerete

bindings file beállításban, létrehozásban jártasság

IBM Integration Bus (Message Broker) alapvető ismerete (indítás, leállítás, execution group­ok paraméterezése, logok vizsgálata, db kapcsolatok konfigurálása, ssl, stb.)

Linux ismeret (RedHat előnyben)

Munkakör betöltése során előnyt jelent

jártasság linux shell script írásban

iSeries OS alapvető ismerete

multiplatformokon történő message queueing/middleware tapasztalat (linux, windows,

iseries)

különböző típusú MQ kliensek ismerete (non­XA, XA)

mq sample­k használatában való jártasság

mq­s környezeti változók használatában való jártasság

client channel tab állomány létrehozásával, használatával és ismeretével kapcsolatos tapasztalat

WEB technológiák ismerete (Apache, HTML, JS, PHP, XML, CSS)

Submit Your Application

You have successfully applied
  • You have errors in applying
Or
  Autofill with LinkedIn